Máte pocit těžkosti po hlavním jídle? Trápí vás nadýmaní? Pálí vás žáha? Špatně se vyprazdňujete? Jste unavení a trpíte alergiemi? Všechny tyto neduhy můžou být způsobeny těžko stravitelnými zbytky potravy ve vašem těle. Jak k tomu dojde?

To, že špatně trávíte, může mít několik příčin

Špatné štěpení bílkovin, tuků a cukrů má na svědomí oslabená slinivka. Právě ona produkuje tzv. pankreatickou šťávu, která obsahuje enzymy. Enzymy se dále starají o rozštěpení potravy. Nemusíte mít hned vážné zdravotní problémy nebo zánět slinivky, abyste pocítili její nedostatečnou funkci. V podstatě slinivku oslabujete s každou rodinnou oslavou, kdy po vydatném jídle přichází moučník, alkohol, chlebíček, káva atd.

High Potency Digestive Aid 90 kapslí (Enzymy, betain, zázvor a máta), foto: Green-market.cz

Vše se vším souvisí, a tak když podpoříte činnost slinivky volně prodejnými digestivy, ulevíte i játrům a zároveň žlučníku, který je zásobníkem žluči. Osvědčeným přípravkem, který vám uleví při běžných zažívacích potížích je High Potency Digestive Aid. Jeho hlavní složkou je betain. Zdrojem betainu je například červená řepa, aby ale mělo pojídání červené řepy stejný účinek jako výtažky, museli byste jí sníst opravdu velké množství. Betain velice příznivě působí na stav žaludečních šťáv, a právě proto má jeho užívání blahodárný vliv na zažívání.

Střeva, váš druhý mozek

Když je v první části vašeho trávícího traktu vše v pořádku, je dobré zaměřit se na střeva. Tento orgán je lehce podceňován, přitom každá záludnější nemoc má původ právě ve špatném střevním prostředí. Nezdravé prostředí vzniká hned, jakmile mu dáte sebemenší závdavek. Stačí překyselený organismus a škodlivé bakterie se množí jako houby po dešti.

Střevní mikroflóra je takový malý vesmír sám pro sebe

Je velice snadné narušit rovnováhu mikroflóry například antibiotiky nebo zkaženým jídlem. Jak ji ale ozdravit? Všichni už jsme se asi naučili poctivě užívat probiotika, když užíváme antibiotika, ale stačí to? V miliardě bakterií se prostý člověk těžko vyzná, co jsou vlastně ty probiotika a proč někde uvádí prebiotika?

Laicky řečeno, probiotika jsou nám prospěšné bakterie a prebiotika jsou potrava pro ně. U některých potravinových doplňků se nemusí dostavovat účinek právě proto, že ony hodné bakterie se v poškozeném střevě neuchytí z nedostatku živin. Tableta obsahující probiotika by se správně měla rozpouštět až ve střevech, pokud se rozpustí už v žaludku, pravděpodobně bakterie nepřežijí útok žaludečních šťáv. Čím hlouběji do této tématiky vstupujete, tím víc zjišťujete, že lidské tělo je opravdu záhada. Užívejte tedy nejlépe přípravky obsahující probiotika a prebiotika.

Betaine HCL 90 kapslí, foto: Green-market.cz

Slyšeli jste už o homocysteinu?

Homocystein je aminokyselina, která je tvořena v každém lidském těle. Některé novodobé studie tvrdí, že její vysoká hladina v krvi může být příčinou různých civilizačních chorob, jako jsou zvýšený cholesterol, problémy s krevním oběhem, alergie a autoimunitní onemocnění. Jeho hladinu si můžete nechat změřit a následně sami uvážíte, jestli je pro vás vhodné snižování homocysteinu. Přirozeně jej odbourává velké množství vitamínu B nebo Betain HCL. Protože obě látky jsou prospěšné vašemu organismu i jinak, není důvod, proč je neužívat preventivně.

Similar Posts

1 Comment

  1. Super článek, také používám probiotika a prebiotika od Viridian a jsem s nimi moc spokojená

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *