Právě oslabená imunita stojí za tím, že onemocníme. Nemáme dostatek sil bojovat proti vnějším nepřátelům přirozenou cestou. Proto je nejvyšší čas to změnit. Jedině s dostatečně silnou imunitou, která de facto působí jako náš vnitřní obranný štít, budeme zdraví jako rybičky. 

Naše imunita oslabuje především na podzim a v zimě. To je totiž období, kdy více času trávíme v přehřátých interiérech a na čerstvý vzduch se dostaneme jen, když to je nevyhnutelně nutné. A ze šoku, který tělu způsobíme přechodem z přehřáté místnosti do mrazu, se naše útroby mnohdy nevyrovnají. Proto je pro stav naší imunity tak důležitý častý pohyb na čerstvém vzduchu nezávisle na nepřízni počasí.

Procházky na čerstvém vzduchu

Všimli jste si, že pejskaři snad nikdy neonemocní? Několikrát denně se chtě nechtě vydávají na procházky, které jim evidentně velmi svědčí. Dopřávají si tak pohyb na čerstvém vzduchu, což je kombinace, která na silnou imunitu platí snad ze všeho nejvíc. Stejně jako samozřejmě zdravá strava a dostatečný přísun vitamínů, což zřejmě zní jako obehraná písnička, ale bohužel to je pravda.

Vitamíny, minerály a stopové prvky

Jezte pravidelně vyváženou ideálně domácí stravu. V klidu beze spěchu si dopřávejte pět menších porcí denně bohatých na vitamíny, minerály a stopové prvky. Svému imunitnímu systému se nejvíce zavděčíte koňskými dávkami vitamínu C, D a E. Prospějete mu ale i zinkem a hořčíkem. Dopřávejte si proto hodně citrusových plodů, ovoce kiwi, ale i ořechů, luštěnin a listové zeleniny. Vhodné jsou ale i přípravky s rakytníkem a kustovnicí čínskou.

Zařaďte do jídelníčku doplňky stravy

Máte-li obavy, že veškeré nezbytné vitamíny přirozenou cestou tělu nedokážete dodat, zaměřte pak svou pozornost na vhodné doplňky stravy. Spoustu z nich najdete například v nabídce e-shopu gigalekarna.cz. Jako velmi účinný se ukazuje například GRAVIOLA PLUS od Naturvity, jež máve své nabídce e-shop gigalekarna.cz. Tento přípravek navíc přispívá i ochraně buněk před oxidativním stresem. Významně se tak podílí na snížení míry únavy a vyčerpání.

K tomu všemu dodržujte správný pitný režim, otužujte se a také se hodně smějte. Smích je totiž největším životabudičem. A lékem na všechno.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *