Cyklistika patří mezi stále oblíbenější volnočasové aktivity řady lidí. Je to možná dané i snadnou dostupností kol a vybudovanými cyklostezkami, po kterých je možné jezdit křížem krážem skrze celou Českou republiku. Víte, jak si vybrat nejvhodnější kolo?

Je lepší trekingové, nebo horské kolo?

Podle toho, kde se budete nejčastěji pohybovat, byste si měli také volit druh kola. Pokud se bude jednat o lesní stezky přes kořeny stromů, tak je ideální horské kolo. Má širší pneumatiky, silné ráfky a odolnější pláště s hrubým vzorem, díky nimž se lépe drží stabilita v nerovném terénu. Levnější modely není radno zkoušet na strmých horských sjezdech, zde se oplatí si připlatit za dražší variantu. Za pozornost stojí kola Bianchi, s nimiž můžete vesele brázdit po horských terénech v plné rychlosti.

Jako další se nabízejí trekingová kola, která jsou něco mezi pohodovými městskými koly a těmi horskými. Pokud tedy chcete jezdit více po silnici i zpevněných lesních cestách, volte tento typ kola. Zejména tehdy, nejezdíte-li často a pravidelně, ale spíše rekreačně. Hodí se i na delší trasy po cyklostezkách. I zde využijete kvalitní brzdy HOPE, které jsou bezpečné a kvalitní a je na ně spolehnutí.

Jedeme do města

Potřebujete si v pohodě ve městě nakoupit a nechcete brát s sebou automobil? Pak městské kolo splní vaše očekávání. Lze k němu připevnit tašky nebo košík, kam uložíte nakoupené předměty. Městské kolo bývá vybavené blatníky, stojánkem i krytem řetězu a nižším rámem, aby se na něho snadno nastupovalo. Sice v tomto případě dres Castelli nejspíš nevyužijete, protože můžete na městské kolo vyrazit klidně v běžných legínách a tričku, ale je dobré vědět, jaký sortiment cyklistického oblečení se na trhu vyskytuje.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *