Návštěvníky i místní obyvatele čeká kulturní, sportovní a ekonomické zázemí, které vytváří ideální prostředí na pronájem bytu v Plzni. Ty zde můžeme naleznout v hojném množství a provedeních. Město si vybudovalo pověst především díky své pivovarnické historii, která je spojena s městem od pradávna. 

Pokud se přesuneme od zlatavých nebo šumivých nápojů, může toto 170. tisícové město nabídnout bohaté historické a kulturní vyžití. Zajímavým místem v okolí je například klášter Kladruby a jeho krásné přírodní okolí.

Pohostinství a pivovarnictví je jedním z hlavních lákadel Plzně.

Plzeňský prazdroj je prvním pivovarem na světě, který vytvořil tzv. ležák. To je pivo, které je uloženo na delší dobu ke kvašení a zhruba měsíc leží. Od tohoto postupu se odvodil tento název. Jeho typy jsou světlý nebo tmavý a standardně se rozmezí stupňů pohybuje od 8 do 17.

Pohostinnost má v Plzni svou tradici. Můžeme zde navštívit například místní nejstarší restauraci U Salzmannů. Ta je zde už od roku 1637 a poskytuje historickou náladu a zajímavý návrat do dávné doby. Součástí je také penzion, který mohou hosté využít. Další zajímavou dominantou Plzeňského okolí je společnost Bohemia Sekt, která je výrobcem jednoho z nejprodávanějších sektů v české republice.

Jak postupovat, když chci pronajmout byt v plzni?

Před výběrem bytu je dobré si rozmyslet několik důležitých faktorů. Jedním z nich je například rozměr bytu. Ten bude mít výrazný vliv na výslednou cenu nájmu. Další proměnnou bude lokalita. Obecně můžeme říci, že čím blíže centra města jsme, tím bude nájem dražší. Parametr, který můžeme také zohlednit při výběru, je občanská vybavenost a místní služby. Jak daleko bude například moje pracoviště nebo škola pro dítě? Mohu se vydat pěšky na poštu nebo do nákupního centra?

Jaké jsou ceny pronájmů v plzni a okolí?

Pokud začneme levnými pronájmy, ceny se začnou pohybovat okolo 5000 kč za menší byt 1+kk v okrajové části města. Čím se budeme přibližovat centru, budou se samozřejmě nájmy zvyšovat odpovídajícím způsobem. Dražší a prostornější byty 4+ kk se mohou pohybovat okolo 25 000 i více. V ceně je vždy rozhodující výsledná lokalita a blízkost centra města.

Jaký je postup při samotném pronájmu bytu?

Vybrali jsme vhodný byt? Teď je potřeba absolvovat několik prohlídek, abychom mohli naživo vidět okolí, dům i byt samotný. V ideálním případě je lepší si prohlédnout alespoň 3 vhodné byty, než uděláme finální rozhodnutí. Majitelé si také dost často vybírají adekvátní nájemníky, proto je dobré mít zálohu, pokud by byt č. 1. nevyšel.

Když máme vybraný byt a jsme domluveni s majitelem, přichází čas na nájemní smlouvu. Ta se standardně posílá dopředu, aby si mohl nájemník smlouvu prohlédnout a bylo možné probrat případné námitky nebo nesrozumitelné části smlouvy. Jakmile máme finální verzi smlouvy, můžeme pokročit k podpisu smlouvy.

Co vše u podpisu probíhá?

Nabízí Plzeň možnost pronájmu sociálních bytů?

Pravidla pro žádání o městský byt proběhli změnou. Od 1.5.2020 se mění žádost o byt na žádost o registraci na sociální a dostupné bydlení. Nyní bude možné se k těmto bytům registrovat elektronicky, pomocí dedikovaného realitního portálu města. Žadatelé budou hodnoceni bodově, na základě jejich bytové potřeby, dluhům vůči městu, zdravotnímu stavu a ostatním faktorům. Nově je taky zřízené speciální kontaktní místo přímo na Magistrátu města. Pokud bude chtít zájemce uzavřít nájemní smlouvu, bude se moci přihlásit pomocí přihlášky.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *