Zájem o doplnění vzdělání stále narůstá. K dalšímu studiu se navíc zapisuje stále více žen na mateřské dovolené. Období rodičovské dovolené je totiž ideální doba, kdy může žena zvýšit své znalosti. Jak vše zvládnout? 

V první řadě se musíte zamyslet, jaká instituce bude vhodná právě pro vás. Pokud se rozhodnete, že si při mateřské dovolené rozšíříte či doplníte vzdělání, je vhodné si projít všechny dostupné informace o formách a možnostech dalšího vzdělávání. Pokud již klasický akademický titul vlastníte nebo máte zájem o rozšíření praktických zkušeností, můžete se zaměřit na profesně vzdělávací studium poskytující programy MBA. V tomto článku se ovšem zaměříme na VŠ studium.

Zvolně správnou formu studia

Studium lze obecně rozdělit na prezenční a dálkové. Nejen pro ženy na mateřské dovolené, ale i pracující jedince představuje ideální řešení právě studium dálkové. Studenti totiž mohou využívat velké množství učebních materiálů, které jsou k dispozici online. Během zkouškového období jsou pouze zkoušky a individuální konzultace.

Pečlivě plánujte své povinnosti

Mateřská dovolená je pro ženu složitým obdobím vyžadující neustálou pozornost, spolupráci s rodinou, nekonečné plánování a přizpůsobování se nečekaným situacím. Jako správný manažer se nebojte delegovat některé úkoly na partnera či vaše blízké. Tím získáte potřebný čas, který můžete věnovat samostudiu. Případně můžete využít možnosti vypracování podkladů bakalářské práce, stejně jako vypracování diplomové práce na zakázku. Tak ušetříte cenný čas, který můžete věnovat své rodině.

Neposlouchejte ostatní – myslete na sebe

Během cesty za dalším vzděláním se mohou ženy na mateřské dovolené setkat s negativním smýšlením a ohlasy z blízkého okolí. Může se stát, že vás někdo v okolí obviní, že dáváte přednost vlastním zájmům, než zájmům dítěte. Vy nesmíte zapomínat, že vyšší vzdělání je především cesta k lepšímu uplatnění a vyššímu platu, což v konečném důsledku vaše dítě jen ocení.

Ve dvou se to lépe táhne…

Známé rčení, že ve dvou se to lépe táhne, lze uplatnit nejen na vztahy, ale také na studium. Pokud si ve své studijní skupině najdete maminku, se kterou si budete rozumět a která bude do studia stejně zapálená jako vy, máte napůl vyhráno.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *