Volba letního oblečení není někdy jednoduchou záležitostí. Specifické jsou pak krátké letní šaty, které nenabízí moc prostoru k tomu, aby skryly případné nedostatky, a proto je důležité vědět, co sluší konkrétně vašemu typu postavy. Stejně důležitý je také správný výběr materiálů, aby vám bylo v šatech příjemně i v parných dnech. V článku se dozvíte, jaký typ šatů sluší konkrétním typům postavy.

Správně zvolené krátké letní šaty dají vyniknout vaším přednostem

Zdůrazní vaše křivky a ženskost. Mnohé ženy vnímají krátké šaty jako vyzývavé a z toho důvodu jim mnohdy vůbec nedají šanci. Pravdou však zůstává, že pokud je vhodně vyberete a správně zkombinujete, nemáte se čeho bát.

Výhodou letních šatů je jejich mnohostranné využití, a tak máte jistotu, že vám jen tak v šatníku ležet nezůstanou. Hodí se na denní nošení, do zaměstnání, na oslavy a výjimečné příležitosti. Ovšem vždy záleží na konkrétním typu šaty – jejich barvě, střihu, vzoru a materiálu. 

Ani v sebehezčích šatech neuděláte parádu, pokud vám nebude vybraný střih slušet

Správnou volbou střihu šatů budete předcházet hromadění kousků, které byste nakonec nenosily, protože by vám deformovaly postavu a necítily byste se v nich dobře. Navíc tím i značně zkrátíte proces nakupování, protože u jednotlivých kousků ještě před samotným zkoušením poznáte, jestli budou konkrétně pro vás vyhovující. 

JAK ZJISTIT TYP SVÉ POSTAVY?

Stoupněte si před zrcadlo a zamyslete se nad tím, který z následujících tvarů vaše postava nejvíce připomíná:

  • Jablko
  • Trojúhelník (hruška)
  • Přesýpací hodiny
  • Obrácený trojúhelník
  • Diamant
  • Obdélník

Tip: Projděte si módní milníky začátku 21. století.

Zjistěte, jaké střihy šatů jsou vhodné konkrétně pro váš typ postavy

Diamant

Typ postavy charakteristický štíhlejšími nohami a pažemi oproti středu těla. Pas není definován.

Noste šaty s volnějším střihem do „A“ nebo splývavé, které jsou pod prsy projmuté.

Jablko

Ženy s tímto typem postavy jsou nejširší v pase a jeho okolí, mají větší poprsí i hýždě. Horní část těla je celkově silnější než nohy.

Lichotit vám budou šaty volnějšího střihu s výstřihem do „V“. Dejte přednost šatům v délce ke kolenům a noste podpatky, které vás opticky prodlouží. Vyvarujte se volánkům a výraznému zdobení, které by ještě více upozorňovalo na problematické partie.

Přesýpací hodiny

Vaše postava je souměrná s definovaným pasem, výraznějším poprsím a boky.

Lichotit vám budou šaty s korzetem, stažené v pase a s rozšířenou spodní částí. Dovolit si můžete jak upnuté, tak i volné střihy. 

Trojúhelník (hruška)

Pro ženy s typem postavy hruška jsou typická úzká ramena, drobný hrudník, výrazný pas a širší boky s hýžděmi.

Vybírejte si šaty s volnějším střihem ve spodní části a výrazným výstřihem, zdobením nebo volánky v horní části. Vhodné budou též balonové rukávy.

Obrácený trojúhelník

Pro takový typ postavy jsou specifická široká ramena a široký hrudník. Spodní část těla je štíhlejší.

Noste šaty stažené v pase a s bohatou sukní. Před upnutými střihy dejte přednost splývavým. Šaty mohou mít hluboký výstřih. K optickému zúžení ramen poslouží rukávy či široká ramínka.

Obdélník

Ženy, které si naměří stejné míry přes boky i prsa a jejich pas není nijak definován.

Oblékejte si šaty přilehlé v pase. Volné šaty přepásejte širokým páskem. Noste kousky s balonovými rukávy, upnuté přes hrudník a s bohatou sukní. 

U letních šatů je také velmi důležité složení. Vyvarujte se umělým materiálům a dejte přednost bavlně či lnu, který vás i při vysokých teplotách příjemně ochladí. Podívejte se, jaké barvy budou trendy v roce 2020.

Vybíráte si šaty, které jsou vhodné pro váš typ postavy, nebo nosíte různé střihy?

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *