Správná srdeční činnost je základem zdraví. Srdce si můžete představit jako pumpu, která pravidelně přečerpá 5 litrů krve během jedné minuty. K tomu se potřebuje v klidovém stavu 70× stáhnout. Aby vše fungovalo, tak jak má, je potřeba srdeční činnost správně podporovat.

Jak uchovat srdce v dobré kondici?

Jednoznačnou odpovědí je zdravý životní styl. To znamená vyhnout se špatným stravovacím návykům, přejídání se a tučným jídlům. Do svého denního režimu bychom měli zařadit dostatek pohybových aktivit, které stimulují kardiovaskulární činnost. V neposlední řadě bychom se měli vyvarovat kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Samozřejmostí je nestresovat se a eliminovat vysoké psychické vypětí.

Zařaďte doplňky stravy

Vhodně zvolené vitamíny též dokážou oběhový systém významně podpořit. Konkrétně přípravek JMELÍ – HLOH plus Hořčík přispívá ke správné funkci srdce, cév a krve. Obsažené složky povzbuzují krevní oběh, a to hlavně periferní cirkulaci krve, dále regulují srdeční aktivitu a normalizují hladinu cholesterolu a tuků.

Podpořte nervovou soustavu

Jak bylo zmíněno, naše psychické rozpoložení má přímý vliv na srdeční činnost. Znáte to, když vás něco rozčílí, máte pocit, že vám srdce vyskočí z hrudi. O harmonizaci nervové soustavy se postará hořčík. Ten je rovněž důležitým prvkem při energetickém metabolismu a správné funkci svalů.

Umět odpočívat

Psychická disbalance se podepisuje na našem fyzické stavu. Cítíme se permanentně unavení a vyčerpaní. Řešením je osvojení si relaxačních technik, které nás naučí vypnout i v tom největším psychickém vypětí. Poté nás již nic jen tak nevyvede z rovnováhy, a tím pádem nebude docházet k výrazným změnám v srdeční činnosti. Kombinace zdravého životního stylu, vhodných doplňků stravy a umění odpočívat je to pravé pro správně fungující srdce.

Similar Posts

1 Comment

  1. Naprosto souhlasím, doplňky stravy jsou v dnešní době důležité. Já užívám Goji – kustovnici čínskou a Chia semínka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *