Víte, jak poznáte dehydrovaný organismus? Pokud víte, co pozorovat, tak na první pohled. Lidé, kteří přijímají málo tekutin, mají více vrásek a kožních defektů, také jsou více při těle, protože dostatečný příjem vody pomáhá s hubnutím. Voda také tvoří více než 90 % naší krve, proto dehydratace nutně vede k jejímu houstnutí a zanášení škodlivými látkami. Dostatek vody je důležitý také pro správnou funkci našich ledvin. Věděli jste například, že ledvinové kameny jsou z drtivé většiny způsobeny nedostatkem vody v organismu?

Pijete dostatek vody? Budete chytřejší

Jednou z dalších pozoruhodných vlastností dostatečně hydratovaného organismu je rychlý přenos elektrických signálů mezi nervovými buňkami. To je způsobeno elektrolyty, které voda obsahuje. Nejčastěji se jedná o sodík a draslík. Člověk s dostatečným pitným režimem je tak bystřejší a lépe zvládá nástrahy moderní doby. Zdrojem vody pro lidský organismus není ale pouze to, co vypijeme. Důležitá je také naše strava. Doporučuje se konzumace polévek a potravin s vysokým podílem vody jako například okurek, melounů, paprik, černého rybízu, malin a podobně. Jedině tak lze předejít dehydrataci, která se v prvním stádiu projevuje prudkým střídáním nálad, zácpou a tvorbou ledvinových kamenů a v tom druhém potom bolestí hlavy, nezvladatelnou únavou a dezorientací. Věděli jste, že nedostatek tekutin může v konečném stádiu vést až ke smrti?

Doplňujte tekutiny z kvalitních zdrojů

Zamýšlíte-li se nad tím, jakým způsobem lze nejefektivněji doplnit tekutiny, asi vás jako nejsnazší řešení napadá voda z kohoutku. Ta je v České republice přísně kontrolována a podléhá vysokým standardům. Díky tomu je velmi kvalitní i napříč různými kraji a je možné ji běžně konzumovat. Bohužel však i kohoutková voda obsahuje příměsi, jejichž obsah nepodléhá kontrole. Jde například o těžké kovy, různé bakterie, dusitany a dusičnanyvodní kámen, hormony, zbytky různých léků a pozůstatky po dezinfekci vody. Jejich množství je sice velmi nízké, přesto ale může být při pravidelné konzumaci nebezpečné. Předcházet zanesení organismu těmito látkami můžete pouze dokonalou filtrací vaši kohoutkové vody. Ten nejjednodušší způsob filtrace spočívá v použití filtrační konvice.

Stačí jednou měsíčně vyměnit filtr

Použití filtrační konvice je velmi jednoduché. Pro její správnou funkci je potřeba pouze pravidelně měnit vodní filtryDoporučovaný interval se u většiny výrobců pohybuje okolo 1 měsíce. Stejně je tomu i u filtrů anglické značky Filter Logic, která je uznávaným výrobcem cenově dostupných vodních filtrů nahrazujících dražší značkové modely. Její více než 30 let trvající zkušenosti jsou zúročeny ve velmi kvalitních filtrech, které si ničím nezadají s těmi originálními.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *