I doma můžete zhubnout. Stačí uklidit smetí, vyluxovat nebo vydrhnout podlahu. Konečný účet v podobě spálených kalorií pro vás máme v článku.

Do fitka teď nemůžete a venku je příliš velká zima? Hubnout můžete i prací v domácnosti. Připravili jsme si pro vás článek, ve kterém vám ukážeme, kterými pracemi můžete zhubnout nejvíce.

Luxováním k štíhlé postavě

Než ale začneme s výčtem prací, musíme vás upozornit na jednu věc. Níže zmiňovaná čísla nesmíte brát doslovně. Jedná se o pouhý odhad. Každý člověk je jiný, tím pádem může stejnou prací spálit mnohem více nebo méně kalorií. Ve většině případů byste se ale měli pohybovat kolem námi zmiňované hranice. Tedy v případě, že se trefíte do předpokládané intenzity.

A pojďme začít tím nejběžnějším – uklízením. Za hodinu této činnosti spálíte přibližně 160 kcal (670 kJ). Pokud ale máte doma malé dítě, pak zhubnete ještě víc. Jeho zvedání, koupání a další aktivity vás totiž vyjdou na 210 kcal (879 kJ) za jednu hodinu. Jestliže vás tedy více baví pečovat o děti, sáhněte raději po této činnosti. Čistič oken Karcher a hadr v rukou, převlékání postelí nebo stlaní vás totiž bude stát podobné množství kalorií.

Drhnutí podlahy je jako tanec

Vysavač na okna Karcher vám sice ušetří práci, ale kalorie budete spalovat stejně. Podobně jako u výše zmiňovaných aktivit. Pokud ale chcete zhubnout ještě více, věnujte se luxování. Podle mnohých expertů jde o jednu z nejnáročnějších prací v domácnosti, což se podepsalo i na spálených kalorií. Za hodinu vás to totiž bude stát 274 kcal (1147 kJ).

U čeho se nejvíce zapotíte, u toho spálíte nejvíce kalorií. To samé platí i u uklízení. Až tedy příště budete drhnout podlahu, nestěžujte. Naopak si užívejte, že se za hodinu zbavíte 380 kcal. O něco náročnější je stěhování nábytku, což se podepsalo i na konečném účtu – 420 kcal. Dvě výše zmiňované aktivity by se tak daly přirovnat k společenskému tanci nebo bowlingu. Je jen na vás, co si vyberete.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *