Milí čtenáři našeho blogu, zdravíme vás s Filipem a jdeme vám v dnešním článku ukázat, z jakého důvodu jsme vybrali do naší domácnosti dřez Franke. Postupně vám u nás na blogu předvedeme další a další detaily našeho domova. Doufáme, že u nás najdete praktické rady a inspiraci pro zařizování vlastních domovů a že i díky nám nebudete svého výběru spotřebičů a nábytku litovat. Já mám ráda, když seženu kvalitní a praktické věci na jednom místě, jako třeba tady https://bonio.cz/

A proč je to dnes o dřezu? Možná je to detail, ale jak asi tušíte, žádná kuchyň se bez něj zkrátka neobejde, což jasně vyplývá i z tohoto článku. Respektive, nejen, že se bez něj neobejde kuchyně, ale jasně že i my, kteří ji používáme, bez něj nechceme fungovat. Používáme ho mnohdy několikrát denně, takže je potřeba, aby vyhovoval. A také, aby něco vydržel, že? 

Jestli teprve s výběrem kuchyně začínáte, možná vám to připadá jako nepodstatný detail. Myslíte si, že až vyberete dekor dvířek, korpusu a pracovní desky, budete mít vyhráno! Tak to vás vyvedeme z omylu. Tím to teprve začíná! Co se týká dekorů a uspořádání, není nijak obtížné najít inspiraci na internetu. Obrázků najdete nepřeberné množství. Na chvilku se vám z toho zatočí hlava, ale nakonec každý vybere. Dokonce i v oblasti dřezů můžete načerpat informace z internetu.

Dřez na okrasu

Ano, my jsme u dřezu jako první řešili vzhled a potom až funkci a pohodlnost používání. Věděli jsme, že s myčkou budeme kamarádi a rozhodně jsme neměli v plánu ruční mytí. Pokud se ale do vaší kuchyně myčka na nádobí nevejde, nebo ji z nějakého důvodu nechcete, pak je určitě nutné daleko víc uvažovat nad praktickou stránkou věci. My jsme v našem předchozím bytečku myčku neměli, zato jsme tam měli malý rohový dřez. Bohužel to bylo všechno tak špatně uspořádané, že s mými ani ne 160 centimetry jsem třeba na vyvýšenou poličku nad ním téměř nemohla dosáhnout. Samozřejmě tam byla naplánovaná pro odkládání houbičky a prostředků na nádobí. No, přiznám se, že nakonec to jen tak leželo na odkapávači. 

Odkapávač  – na velikosti záleží!

No a odkapávač na umyté nádobí je další věc, kterou musíte vyřešit. Pokud se vám na něj nevejde ani pánvička, natož hora nádobí po nedělním vyváření (znáte to, polívečka, maso, knedlík, omáčka, kompot), tak máte problém. U vás, kteří máte dvě tři děti, si ty hory nádobí radši ani nepředstavujeme! My jsme třeba měli celkem velký odkapávač a stejně jsme věčně vedle něj ještě rozkládali čistou utěrku, na kterou jsme se všelijak snažili nádobí porovnat. Nakonec nás to dohnalo ke koupi plastového odkapávače, kam šlo talíře pěkně rovnat, ale byl to kýč jak bič! K myčce máme samozřejmě odkapávač malinký a naprosto nám stačí.

Kvalita podmínkou

Tak už víte, jestli je pro vás důležitější vzhled nebo praktičnost? Máte promyšlené, jak velký prostor pro dřez a pro odkapávač vyhradíte? Případně víte, že odkapávač ani nepotřebujete? Je na čase podívat se na konkrétní nabídky. Pro nás byla jasnou volbou značka Franke. Němci jsou zárukou kvality a dlouhé životnosti, a to nám šlo. Raději si připlatíme, ale jak se říká „Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci“. Máme to takhle se vším. Raději si koupíme méně věcí, ale kvalitních. Do kuchyně a celkově do vybavení bytu jsme investovali raději víc. Očekáváme, že o to déle nám budou naše věci sloužit. Jasně, u spotřebičů je to trochu ošemetné. Do toho nevidíme, a tak když se třeba v myčce něco porouchá, je nejspíš definitivně po ní. Na kvalitním dřezu se ale snad nemá co zničit. Zato pokud si koupíte jen nějaký levný, je často z tak tenkého kovu, že stačí víc do něj ťuknout těžkým hrncem a už se deformuje. Samozřejmě se také hned poškrábe, takže po chvíli užívání by už nemusel ani plnit tu estetickou funkci. Jak bylo řečeno, my máme vybráno. A vy?

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *