V letošním roce začalo běhat snad více lidí než kdy dříve. Zavřená fitness centra a nemožnost si kdekoliv zacvičit nás donutily začít běhat. Tento sport se dá provozovat během celého roku a prakticky kdekoliv. Jen je potřeba mít dobré boty na běhání.

Běhat se dá v jakýchkoliv teniskách, otázkou však je, jestli vás nebudou příliš brzdit a zda to vůbec bude zdravé. Je vhodné mít boty s vysokou podrážkou, nebo ne? Jaké patří na běžecký pás? Jsou do městského parku dobré trailové boty? Otázek, jež se nabízí, je skutečně spousta.

Pokud se teprve chystáte běhat, rozhodně svůj první běh nemusíte odkládat až do doby, než si pořídíte nějaké skutečně dobré boty. Začít se dá v libovolných teniskách, jež máte doma. Jestli ale plánujete běhat častěji, budete kvalitní běžeckou obuv určitě potřebovat.

Co se radí začátečníkům? Najít vhodnou obuv i povrch

Běžcům začátečníkům (a samozřejmě i těm pokročilím) se vždycky radí běhat na různých površích. Snažte se, abyste neběhali pouze po asfaltu a betonu, ba naopak mnohem lepší jsou běhy po lesních a polních cestách nebo pěšinách. Dopad na tomto povrchu není tolik tvrdý, což ocení zejména vaše klouby. Od terénu se pak odvíjí i vhodná obuv…

Ani ta nejlepší bota vám nezaručí dobrý došlap, ten musíte hlavně natrénovat. Začínající běžci často našlapují strašně tvrdě, hrozně moc dupou. Odnaučte se to, vyvarujte se také skákání. Našlapujte na přední část chodidla, měkce a snažte se o co nejpřirozenější běh.

Samozřejmě si pořiďte vhodné boty. Nekupujte si vyloženě silniční, pravděpodobně nebudete běhat jenom po asfaltu a betonu. Nemusíte si pořizovat ani trailové běžecké boty do terénu, jestliže se chystáte běhat jen v městských parcích, pro ty by byly zbytečně tvrdé. Univerzální mohou být například běžecké boty Saucony.

Vynikající běžecké Saucony z Ameriky

Při výběru běžeckých bot se rozhodně nesoustřeďte pouze na mainstreamové značky. Ba naopak, kolikrát větší kvalitu dostanete od výrobce, který v našich vodách není tolik známý. Příkladem jsou americké Saucony, boty s vynikající tlumivostí a dlouhodobou výdrží. Značka tvoří trailové boty do terénu, a dokonce i obuv určenou přímo pro běhání v zimě.

Novinkou 2020/2021 jsou Saucony Endorphin

V kolekci pro rok 2020/2021 byly také dlouho očekávané Saucony Endorphin. Můžete si vybrat Endorphine Speed určeny pro pokročilé běžce, mají neutrální došlap, případně Endorphine Pro, což je závodní model s kvalitní mezipodešví.

Kde koupit Saucony?

Běžecké boty Saucony koupíte ve specializovaném e-shopu Sauconyrun.cz. V nabídce má kromě letošní novinky také tradiční řady Saucony Peregrine, Kinvara, Triumph a jiné. Sauconyrun.cz – eshop Saucony obuvi prodává také běžecké oblečení, trička, kalhoty a jiné doplňky. Obléknete se tu od hlavy až k patě, a ještě obujete. Do každého terénu i počasí!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *