Známe to všichni. Stačí se trochu zahřát a hůře obléct a pak se prudce zchladit. Bolest v krku si nevybírá roční období ani se neptá, zda si ji můžeme dovolit. Zkrátka se objeví a zkomplikuje nám život. Často je spojena s nemožností polykat a nepříjemnou únavou. Zejména v zimním období pak může rychle přejít do nachlazení, které již není radno podceňovat.

Chraňte si krk i imunitu

Aby na vás bolest v krku mohla vůbec zaútočit, musíte jí byť nevědomky připravit živnou půdu. Tou mohou být oslabené krční mandle, které v důsledku zanedbané imunity rychle podlehnou náporu virů a bakterií. Ty se na nich pak rychle rozmnoží a o zábavu je postaráno. Posilujte proto svoji imunitu včas a nenechte se nepříjemnou bolestí zaskočit. Obranyschopnost vašeho organismu rychle nastartují přírodní preparáty, které jej stimulují, dodají mu potřebnou energii a vám chuť do života. Jedním z nich je například guarana schopná zrychlit i metabolismus a tak kromě zvýšení obranyschopnosti přispět i k efektivnějšímu hubnutí.

Obranyschopnost organismu posílíte i otužováním

Nejen bylinky vám pomohou odolávat útokům virů a bakterií. Své udělá i pravidelná fyzická aktivita a řízené vystavování se nízkým teplotám v období, kdy je vaše tělo zdravé. Otužování zvyšuje odolnost organismu a postupně jej zvyká na zátěž. Začněte s ním však v teplejším období roku a postupujte pozvolna. Jedině tak budete v zimě připraveni čelit náporu choroboplodných zárodků na vaše tělo.

Kde vzít energii pro fyzickou aktivitu?

Jestliže vám po náročném pracovním dni již nezbývají síly na pravidelné sportování a otužování a jste unavení, zaměřte se nejprve na dodávku energie. S tou může pomoci například kotvičník, který není jen účinným afrodiziakem, ale také pomůže s harmonizací imunitního systému, odstraněním překyselení organismu a zpomalením stárnutí. Kvalitní kotvičník z Bulharska vám kromě energie dodá i vitamíny a minerály důležité pro správné fungování organismu. Pak záleží jen na vás, zda se svému tělu budete věnovat či jej budete přehlížet. Každopádně v období zvýšeného výskytu virových a bakteriálních chorob poznáte výsledky svého úsilí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *