Káva patří k oblíbeným nápojům mnoha dospělých po celém světě, Česko nevyjímaje. U nás však bohužel převládá kvantita nad kvalitou, což rozhodně není dobré. Přitom jde o nápoj, který může mít velmi pozitivní účinky na lidský organismus.

Hlavní přednosti kávy

Pravidelné, avšak střídmé pití kávy spíše našemu tělu prospívá. Z různých výzkumů vyplývá, že káva kupříkladu zlepšuje psychiku člověka. Každý, kdo kávu pije, jistě dobře ví, že jej dokáže nabudit a povzbudit. Hlavní je, aby se to s její konzumací nepřehánělo. Kvalitně zpracovaná káva obsahuje v jedné denní dávce řadu vitamínů a látek, jež jsou důležité pro lidský organismus. Namátkou jde třeba o vitamíny B1, B3 a B5, dále pak o mangan, draslík či hořčík.

Pozor na výběr kávy

Raději zapomeňte na laciné kávové nápoje z různých velkoobchodů, jež mají obvykle více škodlivých přísad a káva je zde pouze v malém zastoupení. Je lepší si dopřát pravou kávu. Je k dostání třeba v internetovém obchodě společnosti Monro – https://www.kavamonro.cz/. Na webu si lze objednat kupříkladu tradiční kávu typu arabica, která se vyrábí v řadě zemí po celém světě. Ve zmíněném eshopu https://www.kavamonro.cz/ máte možnost si zvolit kávu také z exotičtějších končin, třeba z Indie, jež je známá spíše jako jeden z hlavních producentů a vývozců čaje. Tento prodejce kávu finálně upravuje ve vlastní pražírně, díky čemuž se k vám domů dostane čerstvá a voňavá.

Při přípravě kávy si dejte záležet

Aby káva chutnala a byla prospěšná vašemu tělu, je důležité dát si záležet na způsobu její přípravy. Není příliš dobré ji jen zalít horkou vodou, jak jsme v tuzemsku zvyklí. Lógr ze dna často pijeme spolu s vodou, tohoto bychom se měli vyvarovat. Kávu je ideální uvařit ve speciální konvi, případně použít různé moderní přístroje, jež z ní dokážou vytáhnout ty nejlepší vlastnosti a zachovají jedinečnou chuť a vůni.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *