Posilování je krásný sport, který si získává rok co rok větší popularitu. Není divu – majitelé posiloven lákají na nové stroje, na ještě účinnější trénink apod. Výhodou posilování je jeho efekt. Pokud je trénink nastaven správně, je možné si poměrně v krátké době vytvarovat postavu, posílit celé tělo a nejen to – při posilování se trénuje i psychická odolnost a vytrvalost. Chcete s ním začít, ale nevíte jak? Máme hned několik tipů, kterých by se měl držet každý začátečník.

Na začátku musí být odhodlání a rady

Pokud chcete začít posilovat, je třeba se pro věc nadchnout a pevně se rozhodnout. Chodit do posilovny, to totiž není záležitost na dvě hodiny v týdnu. Trénink by měl probíhat minimálně 3x týdnu a to na zhruba 2 hodiny. Může to být i méně, ovšem v tom případě nebude efekt tak velký. Pro začátek je třeba si najít místo, kam budete docházet. Dobrá posilovna musí nabízet nejen kvalitní stroje, ale i služby trenérů. Od nich si určitě nechte sestavit individuální cvičební plán. I když se vám možná ze začátku bude zdát, že byste klidně zvládli i větší zátěž, nedělejte to. Na začátku je totiž důležité se naučit správně cviky provádět a to jde lépe s menší zátěží. Nebojte se, pokud cviky zvládnete, zátěž vám trenér zvýší.

Je třeba velkých změn

Posilování je o vytrvalosti a současně také o změnách. Nejvýraznější z nich by měla být změna jídelníčku. Několik tipů najdete v tomto článku. Nejdůležitější je, abyste z jídelníčku vyřadili tučná jídla a zařadili více zeleniny. Pokud v tréninku vytrváte a budete mít už velkou zátěž, můžete užívat i některé doplňky stravy pro posílení organismu.

TIP na místo

Pokud jste z hlavního města, máme pro vás dobrý tip. Je jím posilovna Praha Kentoya Fitness, která nabízí velký cvičební prostor (400 m čtverečních) a špičkové posilovací stroje Grün sport. V posilovně působí několik trenérů, kteří pomohou s nastavením tréninku i jídelníčku. Zajímavé je, že všichni nově příchozí mají první vstup zdarma, aby si mohli atmosféru vyzkoušet.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *