Rok pomalu končí a nový je před námi. Pro někoho je to významný přelom, pro někoho nový začátek, pro jiného zase důvod k oslavování a veselí. Rozhodně je to čas, kdy si řada z nás dává různá předsevzetí a přání do nového roku. Věřte si, jděte do toho a nepochybujte, že letos to vyjde.

Už jednou jste se spálili a novoroční předsevzetí skončilo nezdarem? Jděte na to jinak! Pokud budete opakovat předešlé chyby, dostanete předešlý výsledek. Zkuste prostě jinou cestu.

Jak se na předsevzetí připravit?

  • Sepište si všechny klady vašeho předsevzetí a mějte je stále na očích. Jak na to? Například: Proč přestat kouřit? Ušetříte spoustu peněz, prospějete vašemu tělu, zbavíte se cigaretového zápachu…
  • Ujasněte si, co všechno budete muset udělat. Například: Proč se nebát ucházet se o novou, lepší práci? A proč ne? Tušíte, že vám schází potřebná kvalifikace? Jazykové znalosti? Pusťte se do studia! Vždyť motivace je obrovská.

Určete si cíl, a co jste ochotni pro jeho dosažení podniknout

Nečekejte s rozmýšlením předsevzetí až na Silvestrovskou noc, ale vše si důkladně promyslete předem. Chcete zhubnout? Posílit svaly? Nebo jen začít se zdravým životním stylem? Určete si, čeho a v jakém časovém horizontu chcete dosáhnout. Rozložte si síly a neočekávejte výsledky hned. Pokud se do toho vrhnete po hlavě, vyčerpáte se hned ze startu, a to vás od vašeho cíle spíše vzdálí.

zdrava-strava

Začínáme… a co ještě?

Pokud to například s aktivním přístupem k životu myslíte vážně, začněte více pohybu začleňovat i do vašeho běžného života – místo výtahu použijte schody, z tramvaje vystupte o dvě zastávky dříve nebo ještě lépe dejte si cestu do práce pěšky. Přidejte svižné tempo a po několika týdnech můžete pozorovat, jak vaše kondice začíná postupně růst.

Nejenom se rozhodnout, ale také vytrvat

Vyhlídky jsou úžasné, jen vůle možná slábne… Začátky bývají často rozpačité a nezdary k nim patří. Současně je to období, kdy si řada lidí řekne, že to zase nevyšlo a zkusí to s dalším novoročním předsevzetím znova. Jaký je výsledek, už nejspíš tušíte…

Obzvlášť pokud se do aktivity vrhnete po hlavě, může vás potrápit bolest a svalová únava. Se svalovou únavou můžete úspěšně bojovat krátkou masáží. Ideálním pomocníkem je například francovka ALPA nebo chladivá emulze ALPA s mentolem, obsažené silice podporují prokrvení pokožky, uvolnění a regeneraci svalů. Pokud je natažení či namožení svalů intenzivní, dopřejte si především klid bez větší zátěže. Naberete nové síly a budete moct pokračovat ve vašem předsevzetí 🙂

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *