Zrovna se poohlížíte, kde koupit kvalitní kancelářské židle? Poradíme vám pár fíglů, jak je vybrat. Je třeba si ale uvědomit, že osm a často i více hodin sezení v kanceláři v kuse nikomu na zdraví nepřidá. Udělejte si i během dne ve vaší kanceláři čas na chvilku zdravého pohybu.

Během dne se možná občas projdete ke kopírce nebo do kuchyňky pro přípravu kávy či čaje. To ale ani zdaleka nestačí. Zařaďte do svého denního rozvrhu i pár protahovacích cviků. Je totiž třeba rozhýbat ztuhlou páteř a tu si můžete procvičit během pár minut. Doporučíme vám několik cviků zaměřených na uvolnění pánve, beder, krční páteře, nohou, ale i namáhaného zápěstí.

Pár cviků, které můžete dělat i v kanceláři

Celkové uvolnění vám přinese třeba jen brániční hluboké dýchání. To vám nezabere více jak 5 minut, ale budete se po něm cítit mnohem více svěží. Posaďte se na kancelářské židli a rozkročte nohy na šířku pánve. Pak svá záda narovnejte a ramena stáhněte dozadu. Své ruce položte volně na stehna s dlaněmi otočenými vzhůru. Nejprve se zhluboka nadechněte, až nádech ucítíte mezi žebry. Následně všechen vzduch vydechněte. Je třeba správně dýchat až dolů do břicha, kdy dech kopíruje dráhu páteře. Hluboký nádech a výdech, který 10x zopakujete, vás dokonale uvolní.

Umíte sedět jako závodník?

Kožené kancelářské židle mají luxusní vzhled. Jejich kvalitu ale spíše poznáte podle jejich výbavy. Kvalitní kancelářské židle disponují synchronní mechanikou v nadčasovém designu inspirovaném závodními sedačkami. Mají i speciální opěrák, který lze zaaretovat i ve dvaceti různých polohách. Kancelářské židle s kvalitním plynovým pístem také velmi snadno výškově nastavíte. Synchronní mechanika disponuje skvělými ergonomickými vlastnostmi a nabízí mnohem zdravější způsob sezení. Taková židle do kanceláře se hodí pro zaměstnance, studenty i zaryté hráče počítačových her. Nechte se inspirovat profesionálními závodníky.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *