Holení patří v dnešní době mezi základy správné hygieny. Odstraňovaní chloupků s sebou ale často přináší nejednu nepříjemnost. Snad nejhorší je jejich zarůstání! Chloupky v takovém případě nerostou směrem ven, ale do strany. Na kůži se poté vytvoří zarudlý pupínek, který se často zanítí a svědí. Přinášíme pár tipů, jak zarůstání chloupků předcházet.

Tip 1: Používejte jen ostré břity

Se zarůstajícími chloupky se často potýkají ti z nás, kteří se holí klasickou žiletkou. Podle dermatologů za to můžou i tupé břity. Chloupky se špatně odřezávají a kůže je pak zbytečně podrážděná. Stejné pravidlo platí i u používání jiných depilátorů nebo epilátorů. Zcela vyhnout bychom se měli nekvalitním žiletkám na jedno použití. Přinejmenším je alespoň opravdu po jednom použití vyhodit do koše.

Tip 2: Dopřejte si horkou koupel

Kůži je potřeba na holení dobře připravit! Vůbec nejhorší je totiž používání žiletky na suchou pokožku. To si pak koledujeme o pěkný problém. Třeba ve formě zarůstajících chloupků. Holit bychom se měli vždy až po koupeli nebo po dlouhé sprše. Kůže bude díky horké vodě pružná a nedojde ke zbytečnému podráždění.

Tip 3: Odstraňte odumřelou kůži

Zarůstání chloupků jde částečně zamezit správnou péčí. Jednou z příčin zarůstání je totiž odumřelá svrchní vrstva pokožky. Té se zbavíme pravidelným peelingem, který bychom si měli dopřát ideálně dvakrát týdně. Někdy jsou ale všechny naše snahy zbytečné a chloupky zarůstají dál. V tom případě bychom měli požádat o pomoc odborníky.

Tip 4: Vsaďte na laserovou epilaci

Se zarůstajícími chloupky dokáže opravdu spolehlivě zatočit laserová epilaceDermatologové z kliniky Mediestetik můžou laserem ošetřit jakoukoli část našeho těla, ať už jde o nohy nebo intimní partie. Až 80 % chloupků po zákroku znovu vůbec nenaroste! Ošetření probíhá zpravidla 3- 5x mezi jednotlivými zákroky. Se zarůstajícími chloupky se poté můžeme nadobro rozloučit!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *