Důvodů, proč přestat kouřit, bychom mohli najít určitě mnoho. Abychom měli silnou motivaci k odvykání, je třeba si je jen důkladně uvědomit.

Zdraví především!

Nejvýznamějším důvodem, proč přestat kouřit jsou bezpochyby zdravotní důvody. Ať už sami čelíme nějakým konkrétním zdravotním problémům, pramenícím z kouření, nebo se jen obáváme rizik jejich vzniku v budoucnu.

Odvykání kouření nebude zajisté jednoduché, pokud ale vytrváte a natrvalo se zařadíte do skupiny nekuřáků, vaše tělo vám za to bude opravdu vděčné. Očištění od cigaretového kouře totiž pocítíte velmi brzy.

  • Již po 24 hodinách se vaše tělo zbaví oxidu uhelnatého v krvi.
  • Trvá jen pár dní, než se vám zlepší chuť, čich a dýchání.
  • Během pár měsíců ustupuje nepříjemný kašel, zlepšuje se prokrvení celého těla.
  • Přibližně po 10 letech se organismus kuřáka dostává na úroveň organismu nekuřáka (Samozřejmě pokud nedošlo k již nenapravitelným poškozením vnitřních orgánů).

Cena cigaret

Vedle výše zmíněných důvodů zdravotních je určitě neopomenutelná také finanční stránka. Cena cigaret stále roste a tento proces, naneštěstí pro kuřáky, hned tak neskončí. Je neuvěřitelné, že se denně utratí za cigarety až 16 miliard Kč. Z ekonomického hlediska je tedy velmi výhodné neutrácet peníze za krabičky cigaret a radši investovat do zaručených odvykacích způsobů.

Další důvody

Mnoho kuřáků říká, že na něco umřít musí a finanční stránka pro ně není dostatečně závažným důvodem, aby započali s odvykáním. Není ale nijak těžké najít pro ně další významnou motivaci. Někoho může přesvědčit nepříjemný zápach, který vadí nejen jemu samotnému, ale i jeho okolí. Někdo zas soucítí se svými blízkými a nechce je vystavovat rizikům pasivního kouření. Neoddiskutovatelnou skutečností také je, že kouření již dávno není in. Důvodů, proč nekouřit tedy může být opravdu mnoho. Záleží už jen na člověku, který z těchto důvodů mu nejvíce dopomůže k posílení vůle odvykat.

Najděte si parťáka

Odvykání kouření může být snazší, když si najdete někoho, kdo se odváží k podobnému činu a bude vás tím motivovat. Ve dvou jde všechno líp, můžete se vzájemně podporovat a zároveň na sebe dohlížet, pokud má jeden z vás slabší vůli. Způsobů je mnoho. Jde jen o to se opravdu odhodlat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *