Žen, které mají potíže s otěhotněním, postupně přibývá. Marná snaha otěhotnět má přitom velmi negativní dopady nejen na psychiku potenciálních maminek, ale také na celý partnerský vztah. Všichni by chtěli miminko co nejdříve. Nejdůležitější je ovšem nevzdávat se a vytrvat. Na každého totiž platí něco jiného.

Problémy s otěhotněním bývají většinou dávány za vinu antikoncepci. Češky jsou v této oblasti opravdu nadprůměrné – tobolky plné hormonů berou kolikrát už od 16 let, děti přitom chtějí až kolem třicítky. Není pak divu, že se tělo nechce vzpamatovat. Příčiny ovšem mohou být i jiné.

Na vině nemusí být jen hormonální antikoncepce

Nižší pravděpodobnost otěhotnění mohou mít na svědomí nejrůznější potíže jak ze strany ženy, tak muže. Mohou se týkat pohlavních orgánů, u žen to bývají například endometrióza či syndrom polycystických ovarií, ale také vůbec nemusí. Někdy jde už o psychiku. Lidé si dítě přejí tolik, až to prostě nejde. S povzdechem „Nemůžu otěhotnět“ míří k odborníkům mnoho žen.

Umělé oplodnění je až posledním krokem

Když se pár vydá k odborníkům, ještě není jasné, že bude muset podstoupit umělé oplodnění. Mnohdy stačí třeba vitamíny na podporu otěhotnění, změna jídelníčku, psychická pohoda či jiná poměrně dostupná opatření. Důležité je nebát se vyhledat odbornou pomoc a nechat se vyšetřit.

Klíčové je cítit se dobře

Tělo nedopustí otěhotnění, dokud žije ve stresu a únavě. Obzvlášť pro ženu je tedy důležité pravidelně jíst, dostatečně spát, najít si čas na relaxaci. Dobré je také dodat organismu vitamíny, minerály, antioxidanty a aminokyseliny – ať už prostřednictvím vhodně zvolené stravy, nebo doplňků, jako je PinkFertil. Uvažovat ale musíte i o variantě, že je chyba na straně muže. Rovněž těm může pomoci doplnění vitamínů, minerálů a antioxidantů. Komplex 115 účinných látek v doplňku stravy BlueFertil ovlivňuje počet, pohyblivost a tvar spermií.

Počít dítě přirozenou cestou je vždy nejhezčí. Nevzdávejte se tedy, buďte trpěliví, a především v klidu. Miminko přijde, až uzraje čas. Tak už je to na tom našem světě zařízené.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *