Rozhodli jste se začít sportovat? Máte rádi adrenalin, čerstvý vzduch, krásnou přírodu a vyplavené endorfiny, které vám poskytnou dostatečnou dávku energie na celý den? Pak vám doporučujeme zakoupit nové horské kolo. Uvidíte, jaký ve vašem životě udělá vítr. Vzhledem k tomu, že je trh s horskými koly opravdu rozmanitý, připravili jsme pro vás popis těch nejzásadnějších parametrů, na něž byste se při koupi měli pořádně zaměřit.

Kvalitní rám je základ

Co dělá z horského kola opravdu skvělou sportovní pomůcku, kterou si zamilujete i vy? Je to rám neboli hlavní konstrukční díl a základní stavební prvek. První rozhodnutí, které vás čeká, je výběr mezi pevnou a odpruženou variantou. Obě možnosti mají samozřejmě svá pro a proti, je proto na zvážení, co bude právě pro vás to nejlepší. Odpružené rámy horských kol poskytují větší pohodlí a mnohem lepší překonávání menších i větších přírodních překážek. Co vás možná zajímá nejvíce, je bezpečnost. V té odpružená technologie obzvláště vyniká. Tím, že se lépe přizpůsobuje členitému povrchu, vás jistěji udrží v sedle, aniž by hrozil nebezpečný pád. Nevýhodou odpružení je vyšší pořizovací cena. Pevné rámy jsou levnější a hodí se primárně do méně náročných lokalit, v nichž nehrozí větší množství otřesů s neblahým vlivem na pohybové ústrojí. Pro rekreační cyklisty zkrátka ideál.

Velikost kol hraje důležitou roli

Průměr 26, nebo 29 palců? Tak to je zapeklitý problém. Ještě před několika lety byste výběr měli jednodušší, ovšem moderní trendy velí, čím více, tím lépe. Ale je to ta nejlepší volba? Těžko říct. Léty osvědčené pláště MTB 26 palců mají velmi dobré vlastnosti hlavně v ohledu mrštnosti. Chcete-li mít výborný a rychlý start, určitě budete spokojeni. Cenová hladina obou alternativ je přibližná, takže finančními prostředky se řídit nemusíte.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *