Horké dny, přímé sluneční paprsky, slaná či chlorovaná voda, déšť, vítr, prach, smog a třeba i konzumace alkoholu, nadměrné kouření aj. To vše jsou faktory, které v létě ovlivňovaly stav i vaší pokožky. Aby opět získala ztracenou krásu a vyniklo vaše opálení, které jste v létě pečlivě „střádaly“, máme pro vás hned několik důležitých rad. Ukážeme vám, jak se o pokožku postarat, aby byla opět jemná, pružná a zdravá. 

Je třeba identifikovat problém

Ještě než se pustíte do celkové očisty a péče o pokožku, je třeba zjistit, jestli nemáte nějaký specifický problém. Ten by bylo třeba řešit přednostně. Mezi takové problémy může patřit svědění, nadměrné vysušení některých míst pokožky, ekzém, vyrážka apod. Pokud se vyskytují, raději zamiřte k lékaři, který pomůže s jejich léčbou. Po létě také důkladně prohlédněte všechna mateřská znaménka. Pokud máte podezření, že změnila svou barvu či tvar, neváhejte a co nejdříve se objednejte na vyšetření digitálním dermatoskopem. Rakovina kůže je velmi časté onemocnění a potkat může i vás. Čím dříve ji ale začnete řešit, tím zvyšujete vaše šance na úplné vyléčení.

Nejdříve musí pryč nečistoty

I když se mnoho z nás v létě nadměrně koupe, a tak si možná myslí, že pokožka musí přece být mnohem čistší, je tomu právě naopak. Zejména pokud se koupete v přírodních vodních nádržích a řekách, má to na pokožku negativní vliv. Nejdříve ze všeho je třeba pokožku po létě vyčistit. Dokonale k tomu poslouží peeling. Jeho hrubé částečky dostanou nečistoty pryč ze všech pórů. Provádějte ho velmi pečlivě a snažte se nevynechat ani kousíček kůže. Lepší je použít speciální peeling na pokožku v oblasti obličeje a jiný pro zbylou část těla.

Hydratujte!

Pobyt na Slunci společně s chlorovanou či slanou vodou pokožku nadměrně vysušuje. Ztracenou vláhu je třeba vrátit. Pokožce jistě prospějí dlouhé koupele ve vodě, do které přidejte olej. Samozřejmě je nutné i ošetření krémem. Dejte si pozor, aby krém měl prokazatelné hydratační schopnosti. Nemusí to být jen krém, který dodá pokožce ztracenou vláhu. Na trhu se oblevil i speciální sprej Vincentka, který obsahuje silně mineralizovanou vodu z hlubin země a dokáže pokožku dokonale a především rychle hydratovat.

Využijte sílu přírody

Do vaší výbavy pro péči o létem poškozenou pokožku by měly určitě patřit bylinky a jiné dary přírody. Pokud máte ráda rychlá řešení, kupte si krémy s vysokým obsahem výtažků z bylin (doporučujeme Dr. Popov). Pokud máte chvilku času, připravte si například přírodní pleťovou masku. Využít lze například jablíčka, která rostou na každém druhém stromě: 1 velké jablko nastrouhejte, přidejte lžíci medu a lžíci bílého jogurtu. Vše důkladně promíchejte a aplikujte na pleť, nechte působit minimálně 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Vaše pleť bude příjemně hladká.

Pokud se o pokožku budete starat, odmění se vám krásou. Nepodceňujte to a začněte třeba ještě dnes.

Foto: shutterstock

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *