Stezka do oblak na hřebeni v Dolní Moravě. Čím je stezka zajímavá?

Z vrcholu stezky jsou vidět Krkonoše na straně jedné a Jeseníky na druhé, nebo malebné údolí řeky Moravy. Je skvělé vyrazit si na ni pro zážitek běžecký, který můžete pojmout také jako únik předvánoční horečce do nedotčené přírody. Po doběhu na vrchol stezky se za dobrého počasí v létě nabízí i možnost sjezdu z vrcholu Stezky po nejdelším toboganu v zemi, 101 metrů dlouhá dráha má i výhledy. „Protože se tam kondenzuje vlhkost, nepočítáme z bezpečnostních důvodů s tím, že by byla přes zimu jinak v provozu,“ dodává ředitel Palán. Zato na Stezku se vydat můžete i rovnou z lyží, neboť u vchodu vám půjčí adaptéry na lyžáky nebo přezutí.

Unikátní stavba

Stezka do oblak je unikátní stavba, která zde nákladem desítek milionů korun ze soukromých zdrojů vyrostla za necelých osm měsíců podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci.

Je to doslova úlet, protože její nepravidelný tvar byl inspirován chaotickým letem nočního motýla. Už doprava 350 tun těžkého jeřábu na hřeben hor byla originálním projektem. Tři podpůrné piloty leží mimo těžiště stezky, takže návštěvník má pocit pobytu ve vzduchoprázdnu. Zcela jiný zážitek než na podobných vyhlídkových stezkách na Lipně nebo v Bavorsku.

K tomu je připraveno několik dalších atrakcí jako odpočinková síť, rukáv k prolezení z jednoho patra do druhého, hnízdo nebo tunel na lávce.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *