Zlaté sluneční paprsky nás donutily odložit nejen vrstvy šatstva, ale musíme změnit i způsob líčení. Kvůli horku se víc potíme a tvoří se víc kožního mazu. To spolu s vyšší vlhkostí vzduchu způsobuje, že se klasické líčení roztéká a rozpíjí. Máme pro vás několik rad, abyste mohla chodit nalíčená i v tom největším horku při beach volejbalu na pláži.

Pokud nechcete mít po obličeji rozmazaná líčidla, musíte v horkých dnech vždy ráno pleť před nalíčením odmastit (výjimkou potvrzující pravidlo jsou jen ženy s extrémně suchou či citlivou pokožkou). Použijte adstringentní (stahující) pleťovou vodu nebo tonikum a pečlivě jimi očistěte celý obličej. Pleť se tak vyčistí, tonizuje a sníží se produkce kožního mazu. Stahující účinky mají salicylová kyselina, teatree, extrakty z grepu, citrónu a pomeranče, ovocné kyseliny, levandule či kaolin. Pokud je vaše pleť problematičtější, použijte pleťovou vodu s antibakteriálními přísadami. Po odmaštění ovšem pleť potřebuje zvlhčit. Ošetřete ji proto hydratační pleťovou vodou nebo gelem. Máte-li mastnou nebo smíšenou pokožku s rozšířenými póry, vyhněte se t-zóně (čelo, nos, brada) a jiným přirozeně mastnějším místům.

Nepoužívejte mastné krémy

Na odmaštěný, hydratovaný a zcela suchý obličej naneste tenkou vrstvu protisluneční ochrany a nechte ji dobře zaschnout. Zcela nevhodné jsou ovšem husté mastné krémy, které zničí veškerou odmašťovací proceduru. Je potřeba si vybrat přípravek, který je velice řídký, ve formě lehce roztíratelného gelu, spreje nebo mlhy. Některé řídké spreje zůstávají delší dobu maličko lepkavé, což je pro letní nalíčení výhodné. Každopádně musí být tento přípravek voděodolný – v horku se trochu zpotí každý. Další možností je nanést místo něj lehký tónovací krém s ochranným faktorem nejméně 15. Voděodolný barevný podklad si můžete vytvořit šikovným trikem: opalovací krém smíchejte s trochou make-upu.
Dalším krokem k dokonalému letnímu make-upu je korekce vad. Korektor v létě nanášejte jen na zjevné nedostatky, ve slunečním jasu nemusíte mít pleť dokonalou jako Sněhurka. Letní korektor by měl být v barvě pleti či podkladu, jen pod oči by měl být světlejší. Mezi palcem a ukazováčkem rozemněte malé množství korektoru, a pak lehce doztracena vklepejte.

Sypký pudr je lepší

Zaschlý barevný podklad vyrovnejte sypkým pudrem, nejlépe průhledným, abyste na sebe nevrstvila další barvy. Pokud jste použila jen nezabarvený ochranný prostředek, využijte jeho lehké lepivosti a sjednoťte barvu pleti barevným sypkým pudrem, který vsakuje pot i mastnotu lépe než pudr kompaktní. Sypký pudr přimačkávejte k obličeji plochou labutěnkou. Nestírejte, nemasírujte, neťupejte – prostě jen pevně přimačkávejte. Zajistíte tak dobrý kontakt pudru s podkladovým krémem. Přepudrujte si celý obličej, případně i dekolt.
Tvářenku používejte sypkou, letní třpyt dodejte obličeji několika jemnými dotyky měkkého štětce ponořeného do zlatého nebo stříbrného rozjasňovače.

Neslíbatelná rťenka v horku vydrží

Na takto připraveném obličeji zvýrazněte oči a rty. Oční tužky, stíny i řasenky jsou běžně ke koupi v provedení waterproof. Nezapomínejte ovšem, že se musejí vždy odlíčit a že ne každý odličovač je pro ně vhodný. Existují i profesionální voděodolná líčídla, jimiž se líčí akvabely a modelky při focení ve vodě. Jsou k dostání ve specializovaných obchodech, ale ke každodennímu používání vhodná nejsou.
Rty a jejich okolí je třeba přimazávat ochranným prostředkem během celého dne. Tyčinku blokující UV záření nanášejte i pod lesk nebo rtěnku. V jasném letním dni jsou nejpůsobivější nahá růžová ústa s leskem či třpytem. Neslíbatelná rtěnka vydrží i ve vedru déle než běžná, zvláště když první vrstvu zafixujete pudrem.

Buďte jako gejša

Japonské vzdělané společnice a umělkyně se také potily, ale uměly svůj proslulý bílý make-up šikovně udržovat. Odsávaly přebytečnou vlhkost a maz speciálními savými papírky, které měly stále při ruce. Dělejte to také tak. Malý bloček vysoce absorpčních papírků se vejde i do maličké kabelky. Papírkem pleť neotírejte, abyste neporušila nalíčení, jen ho pevně přikládejte na místa, která chcete vysušit. Dobře vám poslouží i papírový kapesníček.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *