Jízda na kole není jen o sezení v sedle a šlapání pedálů, jak si někteří mylně myslí. Ať už milujete překonávání složitého horského terénu, rychlé svištění po zpevněných cestách, provádění parádních kousků na dráze, či spíše preferujete ovál, vždy se od vás vyžaduje tvrdý trénink a špičkové vybavení. Právě tyto dvě záležitosti jsou hlavním hnacím motorem úspěchu. Co budete potřebovat?

Všechno, nebo nic

Pravděpodobně všichni závodníci si moc dobře uvědomují extrémní důležitost nejen fyzické, nýbrž i psychické přípravy. Výbušná i vytrvalostní síla jsou v kombinaci s pevnou psychikou těmi nejlepšími pomocníky ve složitých situacích během závodu. Nebudeme si ale nic nalhávat, jelikož solidní kolo a vhodné oblečení jsou neméně důležitou součástí.

Zde je nutné poznamenat, že nejdražší vybavení nemusí být vždy tím nejlepším. Trik je v nalezení co nejlepšího poměru ceny a výkonu, protože v některých případech levnější hravě překoná nákladnější. Příkladem je téměř jakékoliv silniční kolo Bianchi. Daná řada patří dlouhodobě mezi nejvyhlášenější produkty na celém trhu.

Přizpůsobte se podmínkám

To samé platí i pro dresy Castelli, které se chlubí pohodlným střihem a bezkonkurenční funkčností z hlediska odvodu potu. Pestrá škála provedení zajistí spokojenost i těm nejnáročnějším uživatelům. Záleží přirozeně na vašich specifických preferencích, délce trasy i aktuálním počasí a teplotě.

Nezapomínejte brát tato kritéria v potaz, jelikož správná volba vám dokáže nahnat drahocenné desítky vteřin, díky nimž si získáte lepší pozici. Rozhodně dbejte i na pravidelný servis, údržbu a výměnu opotřebovaných dílů. Možná se vám to zdá jako banalita, ale příliš mnoho cyklistů na tento fakt zapomíná.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *