Popularita permanentního make-upu roste a mezi všemi metodami vévodí microblading. Kurz této techniky pozvedne prestiž našeho studia výš a přiláká nové klienty. Musíme se ovšem naučit microblading provádět bez chyb. 

Kde se vzal microblading?

Technika microbladingu se poprvé objevila před přibližně 25 lety v Asii. Podle jiných zdrojů ji v Japonsku používali dokonce už před sto lety. Nicméně do Evropy se dostal před několika lety a od té doby jeho oblíbenost stále roste. Především proto, že napodobuje přirozené obočí, doplňuje chybějící chloupky a zvýrazňuje ty stávající.

Microblading přináší nejpřirozenější podobu permanentního obočí. Chloupky nabírají 3D efektu, a pokud se vytetují správně, ostatní je od skutečného obočí jen těžko rozpoznají. Bohužel mnoho make-up artistek se může dopouštět chyb, které snižují kvalitu výsledku.

Během této techniky se pigment implementuje pomocí speciálních tenkých jehel ve správně zvoleném úhlu. Právě tento úhel je důležitý a je třeba se na něj ve výuce zaměřit. 

Co by měla správná artistka umět

Správná make-up artistka by měla nejen umět provádět microblading technicky, ale také musí mít cit pro to, aby obočí klientce slušelo. Proto by měla znát, jaké tvary obočí sluší jakému obličeji a jaké trendy v oblasti obočí právě sledujeme.

Obočí by mělo vypadat co nejpřirozeněji, proto se snažíme upravovat přírodní nedostatky. Na obočí často maskujeme mezery a jizvy. Někdy je ovšem potřeba vytvořit obočí úplně nové, protože ženy o něj přišli kvůli nemoci či traumatu. Artistka proto musí umět plně napodobit růst přirozeného obočí.

Chyby, kterým se musíme vyvarovat

Dobrý výsledek se od toho nepovedeného rozlišuje v malých detailech, které si osvojíme až praxí. Během kurzu je proto důležité vyzkoušet si nové znalosti na modelce a nechat se vést a kontrolovat lektorkou. Aby nám kurz byl co nejvíce ku prospěchu, měl by nás odnaučovat nejčastější chyby, kterých se artistky dopouštějí. Jsou to například:

  •         Nedržíme ruku ve správném úhlu. Chloupky pak nevypadají přirozeně.
  •         Zavádíme barvu příliš hluboko. Pigment by měl jít jen těsně pod svrchní vrstvu pokožky. Jinak vytvoříme klasické tetování a ne permanentní make-up.
  •         Chloupky jsou příliš tlusté a na konci se neztenčují. Opět to ničí přirozený efekt obočí a je velmi poznat, že se jedná o tetování.
  •         Chloupky jsou příliš stejné a rovnoměrné. Ani pravé obočí není dokonalé. Chloupky by měly být trochu „rozcuchané“.
  •         Načrtnuté obočí neodpovídá rysům klienta a jeho obličeji nesluší. Během procedury se náčrt může z obličeje ztrácet a to nám ztěžuje práci.
  •         Obočí není nijak stínované a z obličeje příliš vystupuje. To se týká především začátku obočí.

Může kurz microbladingu pomoci našemu podnikání?

Microblading je stále oblíbenější mezi ženami, dívkami a dokonce i muži, kteři nejsou spokojení se svým vlastním obočím. Přibývá také těch, kteří o vlasy či obočí přicházejí z důvodů nemoci či traumatu. Pokud se provede správně, vypadá přirozeněji než technika s pudrovým efektem, proto tolik žen volí právě tuto metodu.

Microblading pomáhá ženám cítit se opět krásně, žensky a sebejistě. Není to tedy jen další služba na seznamu našeho studia. Může to být skvělé poslání a taky způsob kreativního vyjádření.

Provádíte už microblading, nebo se ho teprve chcete naučit? A máte zkušenosti s nějakými chybami v permanentním make-upu, které vidíte na sobě nebo na druhých?

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *