Je vám v noci v posteli už zima? Možná už je na místě vyměnit chladivé letní povlečení za hřejivější.
Svatá Anna, chladna zrána. Podle pranostik a lidových pořekadel se noci ochlazují už koncem července. Na konci srpna po ránu už může i přituhovat. Ale jen za okny. V ložnici byste se zimou třást rozhodně neměli. Co pro to udělat? Investovat do hřejivějšího ložního povlečení. Jaké to je?

Hřejivé a prodyšné

Spolu s hřejivostí ložního povlečení se zaměřte i na jeho prodyšnost. Povlečení v první řadě musí tak dobře dýchat. Jinak se v něm budete potit, což rozhodně není záhodno, obzvláště na podzim a v zimě.

Flanel versus mikroflanel

Velmi dobrými hřejivými vlastnostmi vyniká například měkký a hebký flanel. Příjemný na dotek a nenáročný na údržbu. Rychle schne a nemusí se žehlit. Proto se z něj spolu s povlečením šijí i pyžama a košile.

Mikroflanel, nebo mikroplyš?

Nezaměňujte ale flanel s mikroflanelem. Zatímco flanel je stoprocentní bavlna, mikroflanel je syntetickým materiálem. Ale také velmi hřejivým. Podobně jako mikroplyš, který si spousta uživatelů s mikroflanelem plete. Tyto materiály si jsou v mnohém podobné. Na dotek připomínají měkkého plyšového medvídka. Proto se z nich spolu s povlečením vyrábějí i deky, polštářky, hračky a různé dekorace. Mikroflanelové ložní povlečení je každopádně ve srovnání s mikroplyšovým hustější a jemnější. Proto si jej schovejte do opravdu třeskutých mrazů.

Bavlněný satén

Sháníte univerzální ložní povlečení? Tedy takové, které vás v létě ochladí a v zimě zahřeje? V tom případě investujte do bavlněného saténu se skvělými termorelulačními vlastnostmi. Bohatý výběr tohoto povlečení nabízí například internetová galanterie Mikaton. V nabídce jsou i velmi luxusní jednobarevné sety, které se stanou ozdobou každé ložnice. Najděte si chvilku a na stránkách Mikaton.cz si projděte nabídku. Určitě si vyberete.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *