Předpokladem trvale pěkné a vitální pleti je pravidelné čištění. Pokud nebudete usínat s nánosem make-upu a líčidel, pokožka se vám náležitě odmění mladistvým vzhledem a absencí nedokonalostí. Jenomže co když vás každodenní proces před zrcadlem unavuje a podvědomě ho odbýváte, protože ho chcete mít co nejdříve za sebou? Pak byste měla vyzkoušet micelární vodu. Umožní vám efektivní čištění pleti v jediném kroku. Přečtěte si, jak „zázrak kosmetického průmyslu“ funguje a udělejte si vlastní názor.

Zdlouhavé odličování je otrava, dejte mu vale

Na trhu je široké spektrum odličovacích přípravků – některé fungují dobře, jiné vůbec. Ale ať už je řeč o čisticím mléku nebo dvoufázovém odličovači, většina produktů nesahá micelární vodě ani po kotníky. Když výjimečný roztok v 90. letech představila francouzská BIODERMA, nadobro změnila přístup žen k čištění pleti. Jako první se do „micelárky“ zamilovaly šarmantní Francouzsky a nedají na ní dopustit dodnes. K velkým výhodám patří fakt, že se po aplikaci neoplachuje. A tvrdá kohoutková voda byla prvotním impulsem pro vývoj inovativního přípravku.

V čem spočívá princip čištění pleti micelární vodou?

Čištění pleti micelární vodou je mimořádně snadné a rychlé. Ale jak je to vůbec možné? Za vším hledejte micely – aktivní složky, které okamžitě rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě a ostatní nečistoty k sobě přitahují jako magnet. Pak už jen stačí setřít tvář vatovým tamponem a nezbude po nich ani památky. Překážkou nejsou ani akné či atopický ekzém – stav pleti by se měl při pravidelném čištění kvalitním roztokem viditelně zlepšit.

Pro micely nepředstavují problém žádné nečistoty. Poradí si s líčidly, kožním mazem, potem i nečistotami ze vzduchu apod. Po aplikaci je pleť dokonale čistá, a to dokonce i v případě, že používáte voděodolný make-up.

Podstatné je čistit pleť pravidelně

Ženy sice chtějí vypadat skvěle za každé situace, ale před zrcadlem tráví čas nerady. Vždyť se nabízí tolik zábavnějších činností než čištění pleti… Jenomže jsou to právě pravidelnost a důslednost, díky kterým bude vaše tvář mnohem zářivější. Jakkoliv vás péče o pokožku nebaví, přijměte fakt, že je důležitá. Snažte se z každodenního odličování udělat rituál – chvilku pro sebe, kdy vás nebude nikdo rušit. Výsledky se brzy projeví a vykouzlí vám úsměv od ucha k uchu.

Micelární voda je vhodná všechny typy pleti

Trápí vás suchá, nebo naopak mastná pleť? Je snad vaše pokožka nadměrně citlivá? Nic z toho vám nebrání v používání micelární vody. Stačí si jen vybrat správnou variantu s ohledem na konkrétní typ pleti.

Kvalitní micelární vodu poznáte podle jejího složení. Na seznamu nenajdete alkohol, parfémy a parabeny. K absolutní špičce patří produkty od Biodermy, které jsou navíc hypoalergenní a nenarušují přirozený biofilm na pokožce.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *