Pryč jsou časy, kdy byl hustý porost kolem očí považován za nežádoucí a ke slovu přicházela hlavně pinzeta. Dnes je výrazné obočí opět v módě a spousta žen se začíná zajímat o nejrůznější způsoby  jeho zviditelnění, ať již jde o barvení obočí, mikropigmentaci či další techniky. Podívejme se na některé z nich blíže! 

Barvení obočí přichází ke slovu, pokud jste s jeho tvarem spokojeny, ale potřebujete přidat odstín

Barvení obočí je logicky nejméně invazivní technikou, kterou lze při troše zručnosti pohodlně zvládnout i doma. Pokud vám vaše obočí vyhovuje a nechcete se do něj pouštět pinzetou, nití či voskem, a chcete pouze zvýraznit či upravit jeho odstín, stačí vám kvalitní barva, případně barvy (některých odstínů dosáhnete pouze mícháním) a dobrý  štěteček. Stále oblíbenější se stává také henna, která patří k nejšetrnějším přírodním barvivům. Při barvení nezapomínejte na to, že barva se usazuje pouze ve chloupcích, nikoliv na kůži. Pokud doufáte zamaskovat mezery v obočí, volte raději jinou techniku!

Internet se hemží návody, jak na barvení obočí podomácku, zde bohužel nemáme dostatek prostoru toto rozebírat. Jestliže si ale nedůvěřujete, přenechte barvení specialistům – ale dejte si pozor, ať jde o opravdové profesionály. Tento článek ukazuje, jak se i zdánlivě neproblematické barvení obočí může zvrtnout. 

Permanentní makeup nabízí dlouhodobou alternativu k neustálému barvení

Uvažujete-li o úpravě obočí, která nepotřebuje pravidelně obnovovat, můžete zvolit takzvaně permanentní makeup, a to buď v podobě microbladingu, nebo třeba takzvaného “pudrového obočí”. Obě techniky se vyvinuly z klasického tetování, dnes ale používají jiné nástroje i pigmenty, které jsou mnohem šetrnější vůči pokožce.

  • Microblading spočívá v aplikaci pigmentu do svrchní vrstvy pokožky, která je narušena speciální tenkou čepelkou / perem. Do kůže obočí se takto dělají v podstatě drobné “zářezy”, simulující růst chloupků.
  • Pudrové obočí (často nazývané také ombre obočí) má blíže k tetování, do pokožky se nedělají zářezy a pigment se nanáší za pomocí jehly metodou tečkování. Snáze se takto vytváří barevné odstíny a přechody. Obočí takto vypadá plněji a déle vydrží, vizuálně ale vypadá o něco méně přirozeně než obočí vytvořené s pomocí microbladingu.

Permanentní makeup je záležitost v průměru na jeden až dva roky, rozmýšlejte se tedy dvakrát, aby se vám po chvíli vaše obočí neznelíbilo. Odstranění je sice možné, ale příjemná záležitost to nebývá! 

Přerostlé obočí zkrotíte pinzetou a nůžtičkami

Tuto metodu není třeba příliš rozebírat. Obočí si vytvarujete do požadovaného tvaru za pomoci pinzety a nůžtiček. Vše je jen na vás a vaší zručnosti a představivosti. Jen nenechte ruku ujet, abyste neskončili s řidším obočím, než jste měly původně v plánu! 

Voskování není pro citlivky a pomalu vychází z módy 

Každá žena narozená před rokem dva tisíce se s touto metodou pravděpodobně setkala – ještě před několika lety byla poměrně populární, dnes je ale spíše na ústupu. Spočívá v aplikaci tenké vrstvy horkého vosku na místa, odkud chcete odstranit chloupky. Na vosk se přiloží kousek speciální látky a pak se rychle odtrhne.

Metoda je sice dobrá pro vytvoření silného, zřetelného oblouku, není ale dvakrát příjemná. Nekvalitní vosk navíc může obsahovat škodlivé látky. Při příliš častém voskování pak mohou vznikat v důsledku odtrhávání i drobné vrásky. Proto se již dnes příliš nedoporučuje. 

Která ze zde uvedených metod se vám nejvíce zamlouvá a proč? Znáte ještě nějaké další? Přibližte je ostatním v komentářích!

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *